Zakup profesjonalnego sprzętu i wyposażenia w ramach podejmowanej działalności gospodarczej polegającej na wykonywaniu małej infrastruktury ogrodowej i kształtowaniu ogrodów wraz z elementami innowacyjnymi oraz służącymi ochronie środowiska

Architektura konserwowana ogniem


Państwo Mitjans Szałapscy od dawna pasjonują się przyrodą oraz ozdobami ogrodowymi z drewna i kamienia. Doświadczenie oraz wiedza w tym zakresie pomogły pani Marcelinie uruchomić firmę, która między innymi zajmuje się wykonywaniem elementów architektury ogrodowej. Dotacja na ten cel została przyznana ze środków LGDZZ.


Marcelina Kornelia Mitjans Szałapska stosowną umowę podpisała 14 marca 2019 r. Dotacja została przyznana na realizację projektu „Zakup profesjonalnego sprzętu i wyposażenia w ramach podejmowanej działalności gospodarczej, polegającej na wykonywaniu małej infrastruktury i kształtowaniu ogrodów wraz z elementami innowacyjnymi oraz służącymi ochronie środowiska”.


Pani Marcelina jest przykładem młodej kobiety, która postanowiła uruchomić swój biznes. Firma nazywa się Garden and Wood i ma siedzibę w Komornicy przy ul. Wspólnej 6J (gmina Wieliszew, powiat legionowski). Usługi przez nią oferowane adresowane są do osób fizycznych, firm, jednostek samorządu terytorialnego, lokalnych społeczności oraz innych podmiotów zlecających wykonanie proekologicznej architektury ogrodowej.


Dzięki dotacji firma Garden and Wood ma w swojej ofercie także różne produkty z drewna (podstawki, pojemniki na długopisy), a także wykonane z drewna w połączeniu z aluminium, stalą, szkłem czy kamieniem. Niektóre z drewnianych produktów firmy są konserwowane przy użyciu ognia. Pod wpływem wysokiej temperatury komórki drewna zamykają się, drewno się utwardza, stając się nieprzepuszczalne dla wody, wilgoci oraz szkodników.


Dofinansowanie z LGDZZ przeznaczono na zakup frezarki, wkrętarki udarowej, wyrzynarki, piły stołowej, odkurzacza przemysłowego, dwóch zagęszczarek (służą do zagęszczenia terenu przed położeniem kostki brukowej lub ubijania tłucznia) oraz przyczepki. Sprzęt ten jest niezbędny przy pracach stolarskich i ciesielskich, w tym do wykonywania małej infrastruktury ogrodowej oraz kształtowania ogrodów.


Warto odwiedzić stronę internetową firmy Garden and Wood (www.gardenandwood.com) oraz jej fanpage na Facebooku (business.facebook.com/firmagardenandwood/).

"Europejskie Fundusze Strukturalne i Inwestycyjne, Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Strona internetowa Lokalnej Grupy Działania Zalew Zegrzyński współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Instytucja Zarządzająca Programem Operacyjnym "Rybactwo i Morze" - Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Strona internetowa opracowana przez Lokalną Grupę Działania Zalew Zegrzyński.

Lokalna Grupa Działania Zalew Zegrzyński
ul. gen. Wł. Sikorskiego 11, lok. 413
05-119 Legionowo
KRS 0000349416

Numer konta bankowego: 36 8013 0006 2004 0013 0808 0001

Biuro Lokalnej Grupy Działania mieści się w budynku
Starostwa Powiatowego w Legionowie, pokój: 203, 202, 201

Biuro czynne: Pn.- Pt. 8:00 - 16:00
tel.: (22) 76 40 203, (22) 76 40 253, (22) 76 40 202, (22) 76 40 201
e-mail: biuro*lgdzz.pl
Ze względu na ochronę adresu e-mail przed spamem należy
usunąć znak * i zastąpić go @