Podjęcie działalności gospodarczej w zakresie usług projektowania architektury zieleni

Aranżacja ogrodów sensorycznych i terapeutycznych


Anna Czarnecka jest przykładem osób, które dzięki dotacjom realizują swoje marzenia. Oprócz pracy na etat, uruchomiła ostatnio działalność gospodarczą w zakresie projektowania ogrodów, tarasów, balkonów oraz innych skupisk zieleni. Cieszy się, że robi to, co lubi, a praca z kwiatami pomaga jej regenerować siły.  Skorzystała z 50 tys. dofinansowania LGD ZZ.


Firma pani Ani to Art Garden Anna Czarnecka, a jej siedziba znajduje się w Zegrzu Południowym. Dzięki wsparciu zakupiła: specjalistyczny sprzęt niezbędny do wykonywania projektów z zakresu architektury krajobrazu, m.in: stację roboczą, monitor, kartę graficzną, profesjonalne oprogramowania do projektowania zieleni, renderingu i wizualizacji 3D (ZW Cad, Sketchup, V-ray, PhotoShop, Gardenphilia), kartę graficzną, dalmierz oraz laptop. Dzięki takiemu sprzętowi miała odwagę otworzyć własną działalność gospodarczą, bo obecnie oferując tego typu usługi, posiadanie odpowiedniego zaplecza technicznego jest niezbędne. Co ciekawe pani Ania oferuje usługę zaprojektowania ogrodów sensorycznych i terapeutycznych.  Posiada do tego odpowiednie kwalifikacje, gdyż jest magistrem psychologii społecznej, a w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, na Wydziale Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu, ukończyła podyplomowe studia „Aranżacja roślin w przestrzeni użytkowej”.


Anna Czarnecka uzyskała wsparcie na realizację operacji - „Podjęcie działalności gospodarczej w zakresie projektowania architektury zieleni”. Umowę w tej sprawie podpisała 28 lutego 2019 r.  


Posiadany przez nią sprzęt umożliwia oferowanie klientom takiej usługi, jak - spacery po projektowanym ogrodzie. Programy komputerowe umożliwiają jej wstawianie zdjęć: roślin, kwiatów czy drzew w różnych porach roku, a dzięki temu zamawiający widzą, w jakim otoczeniu będą mieszkać. Przy projektowaniu pani Anna bierze pod uwagę wiele elementów, m.in.: otoczenie wokół planowanego ogrodu, klasę ziemi, obecną roślinność, przeznaczenie ogrodu (czyli kto będzie z niego korzystał: dzieci, dorośli, zwierzęta itp.), styl planowanego ogrodu, małą architekturę, marzenia inwestorów odnośnie planowanej przestrzeni, jak również ich możliwości finansowe. Na bazie tej wiedzy powstaje projekt ogrodu i dobór odpowiednich roślin. Anna Czarnecka w swojej pracy dostosowuje się do potrzeb klientów. W zależności od ich wymagań może: doradzać, przygotować  rysunek albo wizualizację graficzną. Zaprojektowanie przez nią zieleni na 1000 m kw. to koszt od 2 tys. zł w górę. Bez projektu komputerowego kosztuje to mniej - około 1500 zł.


Anna Czarnecka urodziła się na Mazurach, a od 4 klasy podstawówki mieszka z rodziną nad Zalewem Zegrzyńskim. W ramach działalności gospodarczej, dodatkowo prowadzi odpłatne warsztaty tematyczne tj.  „Ogrody w szkle”, „Obrazy z mchu”, „Wianki z sukulentów”, jak również warsztaty okolicznościowe z przygotowania świątecznych ozdób, wianków, świeczników, choinek itp.  . Wykorzystuje do tego ogromną ofertę roślin doniczkowych.

 


"Europejskie Fundusze Strukturalne i Inwestycyjne, Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Strona internetowa Lokalnej Grupy Działania Zalew Zegrzyński współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Instytucja Zarządzająca Programem Operacyjnym "Rybactwo i Morze" - Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Strona internetowa opracowana przez Lokalną Grupę Działania Zalew Zegrzyński.

Lokalna Grupa Działania Zalew Zegrzyński
ul. gen. Wł. Sikorskiego 11, lok. 413
05-119 Legionowo
KRS 0000349416

Numer konta bankowego: 36 8013 0006 2004 0013 0808 0001

Biuro Lokalnej Grupy Działania mieści się w budynku
Starostwa Powiatowego w Legionowie, pokój: 203, 202, 201

Biuro czynne: Pn.- Pt. 8:00 - 16:00
tel.: (22) 76 40 203, (22) 76 40 253, (22) 76 40 202, (22) 76 40 201
e-mail: biuro*lgdzz.pl
Ze względu na ochronę adresu e-mail przed spamem należy
usunąć znak * i zastąpić go @