Rozwój usług firm współpracujących pod wspólnym logo wraz z kompleksową ofertą dzięki zakupowi specjalistycznego wyposażenia niezbędnego do utrzymania konkurencyjności szansą na rozwój gospodarczy oraz powstania ofert pracy na obszarze LGD Zalew Zegrzyńsk

200 tys. zł na pakiet wodnych rozrywek


Dofinansowanie z Lokalnej Grupy Działania Zalew Zegrzyński trafiło też w ręce wspólników: Radosława Lendy i Michała Pawlaka. To młodzi motorowodniacy, którzy z unijną pomocą zarabiają i realizują pasje pod logo waterevents.pl. Kupili m.in. łódź wytwarzającą taką falę, że płynie się na desce wakesurfowej nie trzymając się linki! Takiej atrakcji nad Zalewem dotychczas nie było.


Precyzując, dotacja została wykorzystana przez Michała Pawlaka na zakup skutera wodnego za 67 tys. zł. Radosław Lenda kupił natomiast: wspomnianą łódź AXIS A20 z przyczepą (koszt blisko 262 tys. zł); deskę Ronix Koal (ok. 3 tys. zł); kamizelkę impaktową; silnik elektryczny (ok. 1,6 tys. zł); 2 kosze na śmiecie; zestaw fotowoltaiczny (1,3 tys. zł); system do zarządzania stroną www i sklepem (7 tys. zł); komputer przenośny (2,6 tys. zł)


Wsparcie finansowe zostało im przyznane na realizację operacji – „Rozwój usług współpracujących pod wspólnym logo wraz z kompleksową ofertą dzięki zakupowi specjalistycznego wyposażenia niezbędnego do utrzymania konkurencyjności szansą na rozwój gospodarczy oraz powstania ofert pracy na obszarze LGD Zalew Zegrzyński”. Umowa w tej sprawie została podpisana 29 listopada 2017 r. Na konto Lendy Radosława Wake School&Tech Spaw wpłynęło 193 880,00 zł, a 46 865,00 zł dla PPUH Pawlak Michał. W sumie wydali na sprzęt – około 346 tys. zł.


Obydwaj beneficjenci zaliczają się do mikroprzedsiębiorców. Prowadzą działalność nad Jeziorem Zegrzyńskim oraz rzekami: Narwią i Bugiem. Firma Radosława Lendy ma siedzibę w Chotomowie, ul. Partyzantów 2B (gmina Jabłonna, powiat legionowski), natomiast Michała Pawlaka – w Borowej Górze, przy ul Nasielskiej 8 (gmina Serock, powiat legionowski). Pan Michał prowadzi firmę Boat-Serwis zajmującą się serwisem łodzi. Oferuje serwis silników stacjonarnych i zaburtowych, naprawy szkutnicze, serwis skuterów wodnych, a także transport łodzi. Wypożycza również skutery wodne. Z kolei Radosław Lenda proponuje rejsy łodziami motorowymi oraz wypożycza i prowadzi naukę pływania na profesjonalny sprzęcie wakebordowym, wakesurfowym, nartach wodnych. Zapewnia również zabawę przy użyciu: wodnego banana, tub oraz materacy do holowania za motorówką.


Dzięki dofinansowaniu obydwaj przedsiębiorcy oferują swoje usługi w pakietach. Dla przykładu w jednym z nich oferowane jest: wypożyczenie motorówki, nauka pływania na wake (deska, na której stojąc pływa się za motorówką), pływanie na skuterze, ciąganie kołem za skuterem itd. To atrakcyjna całodniowa lub weekendowa oferta dla turystów odwiedzających Zalew Zegrzyński.


"Europejskie Fundusze Strukturalne i Inwestycyjne, Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Strona internetowa Lokalnej Grupy Działania Zalew Zegrzyński współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Instytucja Zarządzająca Programem Operacyjnym "Rybactwo i Morze" - Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Strona internetowa opracowana przez Lokalną Grupę Działania Zalew Zegrzyński.

Lokalna Grupa Działania Zalew Zegrzyński
ul. gen. Wł. Sikorskiego 11, lok. 413
05-119 Legionowo
KRS 0000349416

Numer konta bankowego: 36 8013 0006 2004 0013 0808 0001

Biuro Lokalnej Grupy Działania mieści się w budynku
Starostwa Powiatowego w Legionowie, pokój: 203, 202, 201

Biuro czynne: Pn.- Pt. 8:00 - 16:00
tel.: (22) 76 40 203, (22) 76 40 253, (22) 76 40 202, (22) 76 40 201
e-mail: biuro*lgdzz.pl
Ze względu na ochronę adresu e-mail przed spamem należy
usunąć znak * i zastąpić go @